Rozpoczęliśmy sezon zasadniczy 14 edycji TLF

Sezon zasadniczy 2023/2024 Robimy Remonty Tyskiej Ligi Futsalu ruszył na dobre. I to ruszył z nieprawdopodobnym impetem, bo to co wydarzyło się w minioną niedzielę przeszło ludzkie pojęcie.

Pierwszy mecz rozgrywany w środku nocy od razu pobudził wszystkich śpioszków. Punktualnie o godzinie 8:20 czasu środkowo-europejskiego rozpoczęło się starcie Tyskich Dzbanów z FC Dallas. Beniaminek już w 1 minucie zasadził rywalom bokserskiego gonga bardzo szybko wychodząc na prowadzenie. Na odpowiedź „Dallasów” musieliśmy czekać aż do 29 minuty i dokładnie od tego momentu rozpoczęła się istna futsalowa wojna. Po pół godzinie gry mieliśmy remis 1:1, a osoby, które w tym czasie poszły skorzystać z toalety przegapiły 3 gole. Do 39 minuty FC Dallas prowadzili 3:2, ale właśnie wtedy beniaminek 1 ligi za sprawą Kajetana Rutkowskiego doprowadził do wyrównania i wydawało się, że ‘zielono-czarni’ już w 1 kolejce stracą punkty. Nic jednak bardziej mylnego, ponieważ kilka chwil później Piotr Ziemiak zadał czwarty cios i ostatecznie to FC Dallas sięgnęli w tym meczu po cenni komplet punktów.

W drugim meczu odnotowaliśmy podwójny remis. Antrax Lodowato podzielił się punktami z Piwkarzykami. W golach 1:1, a w żółtych kartkach 2:2. Meczu nie ukończył Adam Matusz, którego sędziowie w 25 minucie odesłali na trybuny za dwa ‘żółtka’. Spotkanie trzymało w napięciu do ostatnich sekund, a to co najważniejsze odbyło się między 26, a 27 minutą. Najpierw ‘Lodożerców’ na prowadzenie wyprowadził Damian Krzyżanowski, ale błyskawicznie do wyrównania doprowadził Dawid Karlik. Więcej goli w tym meczu już nie oglądaliśmy i na inaugurację obie ekipy zapisały na swoje konto po jednym oczku.

Pozostałe dwa mecze wysoko i zgodnie wygrywali faworyci. Piłkarskim Emerytom sił do biegania za młodzieżą z Luz Blues Team wystarczyło jedynie w pierwszej połowie. „Bluesmeni” pewnie i zasłużenie ograli rywali aż 5:0.

Jeszcze większym nokautem zakończył się ostatni mecz w 1 lidze. Mistrzowie TLF rozgromili Adwokatów Śląsk aż 8:1, a na wyróżnienie zasługuje wyczyn Bartosza Rutkowskiego, który 5-krotnie wpisywał się na listę strzelców.

W 2 lidze również ogrom emocji. Istne męczarnie przeszedł ‘A’msterdam Duet Team, który niemiłosiernie męczył się z Laga Bonito. Finalnie po dwóch trafieniach Leszka Budzikowskiego ‘A’msterdam wygrał 2:1 i udanie rozpoczął zmagania na zapleczu elity.

Mało futsalowy wynik odnotowaliśmy w starciu Kamratów z Jesionami. 3 punkty dla 2-krotnych Mistrzów TLF uratował Yaroslav Tokarchuk, który był jedynym strzelcem gola w tym meczu. Jesiony rozpoczęły sezon zasadniczy w 2 lidze od skromnego zwycięstwa 1:0.

W ostatnim meczu na zapleczu elity Unknown Team dzięki zwycięstwu 4:2 nad Lekarzami Silesia zostali pierwszym liderem 2 ligi.

Pierwsza seria gier pokazała, że to będzie wyjątkowy sezon. W 1 lidze oprócz La Zabawy ciężko jest wskazać faworytów do Mistrzostwa, bo tych spokojnie moglibyśmy naliczyć z 5-6 ekip. Walka w elicie w tym sezonie toczyć się będzie również o awans do Futsalowej Ligi Mistrzów w której zagrają 4 zespoły z naszej Ligi. Chrapkę na to z całą pewnością ma cała „ósemka”.

Ciekawostką jest również fakt, że w niedzielę sędziowie pokazali aż 14 żółtych kartek co nie zdarzyło się w naszej Lidze od dobrych kilku lat.